1. Dziś I niedziela miesiąca. Wyjątkowo nabożeństwo eucharystyczne po Mszy św. o godz.12.30. Jest to także Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.
  2. W naszej parafii rozpoczynają się dziś rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje głosi ks. kan. Piotr Pierzchała – dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej diecezji i administrator parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie. W poniedziałek i wtorek  Msze Św. z naukami o godz. 6:30 (roraty nauka dla dzieci), 9:00, 18:00 i 19:30.
  3. Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki. W tym tygodniu także we wtorek. Na roraty dorośli i dzieci przychodzą z lampionami. W czasie adwentu nie będzie Mszy św. o godz.19.00.
  4. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca – o godz. 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  5. W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 – Godzina Łaski – Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową.
  6. W kolejne soboty adwentowe zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej mszy świętej. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  7. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 – Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z obrzędem poświęcenia medalików. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  8. Zachęcamy do zapoznania się i wypełnienia ankiet synodalnych. Ankiety są dostępne na stoliku przy wyjściu z kaplicy, można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie a następnie przekazać do parafii lub wysłać na maila: synod@diecezja.waw.pl.
  9. W tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą będzie odbywała się na zaproszenia. Rodziny, które chcą przyjąć Księdza po kolędzie proszone są o zapisanie się w zakrystii. Można też uczynić to drogą mailową, telefonicznie (przez sms) i przez formularz, który jest zamieszczony na stronie parafii. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 grudnia. Szczegółowy grafik kolędy podamy w niedzielę 19 grudnia. Prosimy także o zgłoszenie się Osoby do rozniesienia informacji o kolędzie z  bloku przy ul. Żupniczej 25 A. Z góry dziękujemy.
  10. W tym roku chcemy także przygotować paczki dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych z długim terminem ważności i chemii do zakrystii. Z góry bardzo dziękujemy. A także prosimy o zgłaszanie rodzin, które takiej pomocy potrzebują.
  11. Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca – taca na budowę naszego Kościoła.
  12. Dziękujemy za  ofiary składane na budowę kościoła, za wpłaty na konto parafialne i za zebrane ofiary z bloków przy ul. Dwernickiego 20 i Chrzanowskiego 13 i 15. Przypominamy, że darowiznę na budowę kościoła można odliczyć od podstawy podatkowej.
  13. Ks. Andrzej głosi dziś kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w parafii Nawrócenia św. Pawła w Warszawie.  Ofiarodawców polecamy modlitwie parafian.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.