1. Zapowiedzi przedślubne: Alan Witczak, kawaler i Małgorzata Ignerowicz, panna  oboje z par. tut. – zapowiedź I. Jerzy Józef Pawlikowski, kawaler z par. św. Augustyna w Warszawie i Paulina Adrianna Pernak, panna z par. tut. – zapowiedź II.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy nawiedzenie w naszej parafii obrazu Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy, które potrwa do soboty – 8 maja. Dziś po Mszy św. o godz.12.30 – odbędzie się prelekcja pani Ewy Storożyńskiej na temat historii obrazu Matki Bożej Łaskawej. O godz. 17.00 – różaniec i nabożeństwo majowe.

Program Nawiedzenia:

– Poniedziałek 3 maja – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – dzień modlitwy w intencji Ojczyzny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy przed obrazem akt zawierzenia naszej Ojczyzny Matce Bożej. O godz.17.00 – różaniec w intencji Ojczyzny, godz. 17.30 – nabożeństwo majowe.

– Wtorek 4 maja – dzień modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i maturzystów. O godz. 17.15 – różaniec w tej intencji. Na Mszy św. o godz. 18.00 indywidualne błogosławieństwo dzieci i młodzieży. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

– Środa 5 maja – dzień modlitwy w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw starających się o potomstwo. O godz. 17.15 – różaniec w tej intencji i Msza św. zakończona indywidualnym błogosławieństwem dla matek w stanie błogosławionym i małżeństw starających się o potomstwo. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

– Czwartek 6 maja – dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu i o świętość życia kapłanów. O godz. 17.15 – różaniec w tej intencji i Msza św. wieczorna z nabożeństwem majowym.

– Piątek – 7 maja – w Warszawie Uroczystość św. Stanisława Patrona naszej Ojczyzny – dzień modlitw w intencji osób chorych, cierpiących i starszych. O godz. 17.15 – różaniec w tej intencji i Msza św. z obrzędem Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. – nabożeństwo majowe. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas post.

– Sobota – 8 maja – w Warszawie Uroczystość Matki Bożej Łaskawej – dzień modlitw w intencji rodzin naszej parafii – zakończenie nawiedzenia Matki Bożej Łaskawej. O godz. 15.00 – różaniec z odczytaniem intencji złożonych w czasie nawiedzenia. O godz. 15.30 – Msza św. zbiorowa zakończona indywidualnym błogosławieństwem małżeństw i rodzin naszej parafii. O godz. 16.45 – akt oddania parafii Matce Bożej Łaskawej i pożegnanie obrazu.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc Maryjny maj. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz.18.30 a w niedzielę i uroczystości o godz.17.30.

4. W miesiącu maju i czerwcu w dni powszednie będzie dodatkowa Msza św. o godz.19.00.

5. W poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Różaniec o godz. 17.00, a nabożeństwo majowe o godz.17.30.

6. We wtorek 04 maja o godz.19.30 – przymiarka strojów dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a w sobotę 08 maja o godz. 19.30 – próba przed I Komunią św.

7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które przystąpiły do I komunii św. W I piątek odwiedzimy chorych, którzy zostaną wcześniej zapisani w zakrystii.

8. W naszej parafii powstaje Krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy chętne sakramentalne pary małżeńskie do zgłaszania się do Domowego Kościoła. Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 9 maja o godz. 16.30 w naszej kaplicy. Zapraszamy.

9. Za tydzień – w niedzielę – po Mszy św. o godz. 18.00 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

10. Ks. Andrzej głosi dziś kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie.

11. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Dwernickiego 20 za comiesięczną zbiórkę na budowę naszego kościoła, a także za ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.

12. Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca – ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na budowę naszego kościoła.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego