1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie parafialnej przez cały dzień gościmy p. Małgorzatę i Roberta Nasiadka, którzy dzielą się z nami świadectwem swojego życia. Dziś na Mszy św. o godz.9.00 dwie Osoby dorosłe z naszej parafii rozpoczęły katechumenat – czyli przygotowanie do sakramentu chrztu św., który zostanie udzielony w Wigilię Paschalną. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli będzie dodatkowa Msza św. o godz.12.30 (z wyjątkiem okresu wakacyjnego).
  2. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o nabożeństwach pasyjnych: – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś i w każdą następną niedziele Wielkiego Postu o g.17.15; – Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz.17.15, dla dorosłych – o godz.18.30. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej dla dorosłych (ok.godz.19.30) – godzinna adoracja Krzyża.
  3. Przed ołtarzem wystawione są skarbonki na jałmużnę wielkopostną, do których przez cały Wielki Post możemy składać ofiary ze swoich wyrzeczeń i rezygnacji z drobnych przyjemności. Skarbonki przynosimy do kaplicy w Niedzielę Palmową. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc ubogim.
  4. Jutro o 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Rano odwiedzimy chorych z komunią św. W sobotę o godz.17.30 różaniec z 15 minutowym rozważaniem i Msza św. w intencji Kółek Żywego Różańca. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.
  6. Za tydzień po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  7. Osoby, które chciałyby w sposób aktywny włączyć się w przebieg Liturgii Triduum Paschalnego, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 12 marca o  godz.18.30.
  8. Osoby pragnące otrzymać wejściówki na Beatyfikację Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca proszone są o zgłaszanie się do zakrystii do 13 marca.
  9. Za tydzień przypada dzień urodzin ks. Andrzeja. Zapraszamy na Mszę św., zamówioną przez Parafian, na godz.12.30.
  10. Za tydzień na każdej Mszy św. zostanie przedstawiony projekt naszego Kościoła, a także będziemy mogli wysłuchać sprawozdania z wizyty duszpasterskiej. Przypominamy, że ofiary zbierane w tym dniu na tacę, z racji II niedzieli miesiąca, są przeznaczone na budowę naszego Kościoła.
  11. W dniach 17-25 lipca br. organizujemy 9-dniową pielgrzymkę do Libanu – śladami św. Charbela. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.
  12. Ksiądz Andrzej głosi dziś kazania i zbiera ofiary na budowę Kościoła w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie. Ofiarodawców polecajmy w modlitwie.
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej : tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.